Of'ta binler şehidini uğurladı

Of'ta binler şehidini uğurladı

Diyarbakır’da teröristler tarafından açılan ateş sonucu şehit olan, Of’umuzun evladı Özel Harekat Polisi Necmi Çakır, memleketi Of’ta dualar eşliğinde mahşeri bir kalabalık tarafından son yolculuğuna uğurlandı.

Diyarbakır’da teröristler tarafından açılan ateş sonucu şehit olan, Of’umuzun evladı Özel Harekat Polisi Necmi Çakır, memleketi Of’ta Cuma namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından dualarla son yolculuğuna uğurlandı. Şehit polis Çakır için Of ilçesindeki Çarşıbaşı Büyük Camisi önünde tören düzenlendi.

Törene, şehit Çakır'ın annesi Nuriye, babası Fahri, eşi Dilek, çocukları Büşra ve Sıla, kardeşleri Ali Kemal ve Adem Çakır, AK Parti Trabzon Milletvekilleri Süleyman Soylu, Ayşe Sula Köseoğlu, Muhammet Balta, Salih Cora, Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, İl Emniyet Müdürü Murat Köksal, polis ve askeri erkan ile ellerinde Türk bayrağı taşıyan vatandaşlar katıldı.

Törende şehit Çakır'ın özgeçmişi okundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu, İçişleri Bakanı Selami Altınok, Türk Silahlı Kuvvetleri, Emniyet Genel Müdürlüğü ile çeşitli derneklerin çelenk gönderdiği törende, cami çevresindeki çok sayıda ev ve iş yeri de bayraklarla donatıldı.  

Törende, şehit Çakır'ın eşi Dilek Çakır, eşinin fotoğrafına sarılıp gözyaşı döktü.  Şehidin çocuğu Büşra'nın zaman zaman annesinin göz yaşlarını sildiği görüldü.

Törende, şehidin annesi Nuriye ve babası Fahri Çakır, güçlükle ayakta durdu. Şehit Necmi Çakır'ın Türk bayrağına sarılı naaşı, camide öğle vakti kılınan cenaze namazı sonrası bir süre polis mangası tarafından omuzlarda taşınıp katılımcıların tekbirleri ve konvoy eşliğinde getirildiği Sırağaç Mahallesi'ndeki aile mezarlığında toprağa verildi.