Of Belediyesinden Girişimcilere Destek

Of Belediyesinden Girişimcilere Destek

Of Belediyesi kendi işini kurmak isteyenlere büyük fırsat sunuyor.

Of Belediyesi ile Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı olan KOSGEB arasında imzalanan protokol çerçevesinde ilk başvurular ocağın ilk haftasından itibaren alınmaya başlandı. Kendi işini kurmak isteyenlere yüksek miktarlarda kredi sağlayan girişimcilik kursuna şimdiye kadar 70’in üstünde başvuru oldu.  9 gün sürecek olan kurs programı uygulaması sabah 08:00 ile 17:00 saatleri arasında Of Belediyesi toplantı salonunda yapılacak. Of Belediyesi ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ortaklığında geliştirilen uygulamalı girişimcilik eğitiminin amacı; girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak ve girişimcileri iş planı kavramı ile tanıştırarak başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak.

Kendi İşlerinin Patronu Olacaklar

Daha önce hiçbir şekilde kendilerini işinin patronu konumunda görmeye cesaret edemeyen vatandaşlar için bu işbirliği, girişimci ruha sahip kişilerin bilgi ve deneyim kazanımlarını sağladığı gibi, eğitim sonunda girişimci adaylarının kendi iş fikirlerine yönelik iş planları hazırlayabilecek bilgi ve donanımı da kazandırmayı hedefliyor.

Başkan Sarıalioğlu: “Of’ta Girişimcilik Ruhu Özgür Bırakılmalı”

Of’ta yaşayan herkesin sorunlarına sosyal projeler vasıtasıyla yanıt vermeye çalıştıklarını, bu amaçla girişimcilik ruhuna sahip vatandaşların ilçede desteklenmesini ayrıca çok önemsediklerini belirten Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, “İhtiyaçlar doğrultusunda yapılan çalışmalarımıza yeni bir tanesini daha eklemiş olduk. Bizim için herkesin kendi hayal ettiği işi yapması adına destek sunmak önemlidir. İlçemizde yaşayan vatandaşlarımıza; çocuk, yaşlı, engelli demeden sosyal projeler üretmeye, bunları da ivedilikle hayata geçirmeye çabalıyoruz. KOSGEB ile yaptığımız işbirliği sayesinde girişimcilik eğitimi almalarını sağlıyor, kendi hayal ettikleri işleri kurmalarına yardımcı oluyoruz. Bu anlamda Of’ta girişimcilik ruhu özgür bırakılmalı. Belediye olarak her zaman bunun takipçisi ve destekçisiyiz. Başarılı işletmelerin ilçemize kazandıracağı prestij bizler için önemli” dedi.

11.jpg