Kültür ve Turizm Bölge Çalıştayı Düzenlendi

Kültür ve Turizm Bölge Çalıştayı Düzenlendi

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Maliye Bakanı Naci Ağbal, Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç ile Çalışma, Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, AK Parti Trabzon Milletvekilleri Muhammet Balta, Ayşe Sula Köseoğlu, Adnan Günnar ve Salih Cora’nın da yer aldığı Kültür ve Turizm Bölge Çalıştayı’nda katıldı.

Çalıştay, Samsun, Sinop, Ordu, Giresun, Rize, Artvin, Gümüşhane, Bayburt Valileri, belediye başkanları ve sivil toplum örgütü temsilcilerinin katılımıyla Trabzon'da bir otelde düzenlendi.

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Maliye Bakanı Naci Ağbal, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu ve Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal çalıştayın açılışında konuşmalarını gerçekleştirdiler.

Konuşmaların ardından ev sahibi Bakan Süleyman Soylu katılımcı bakanlara plaket sunumu gerçekleştirirken, çalıştay daha sonra basına kapalı olarak devam etti.

Son oturum olarak katılımcılarla soru cevap şeklinde gerçekleştirilen bölümde milletvekilleri, belediye başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve turizm sektöründe hizmet veren girişimciler sözlü ve yazılı olarak katılımcı bakanlar ve genel müdürlerden oluşturulan kurula turizm sektörüyle ilgili görüş ve sorularını ilettiler.