Of Belediyesi Dortmund'a gidiyor

Of Belediyesi Dortmund'a gidiyor

24-28 Şubat tarihleri arasında Almanya’nın Dortmund kentinde düzenlenecek olan “Trabzon Günleri” etkinliklerine katılacak olan Of Belediyesi, açacağı stantla gurbetteki hemşerileriyle buluşacak.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Trabzon Vakfı, Dortmund Büyükşehir Belediyesi ve Avrupa Trabzon Dernekler Federasyonu tarafından 24-28 Şubat tarihlerinde Almanya’nın Dortmund kentinde düzenlenecek olan her Yönüyle Trabzon Etkinlikleri kapsamında Of Belediyesi de Almanya’ya gidecek.

Dört gün devam edecek olan etkinlikler kapsamında açacağı stantla Of’u farklı özellikleriyle tanıtmayı amaçlayan Of Belediyesi, Başkan Salim Sarıalioğlu, Kaymakam Eren Arslan Meclis Üyesi Faruk Öztürk ve 4 kişilik personel ekibiyle birlikte Dortmund’da olacak.

Almanya’da çok sayıda gurbetçi hemşerimiz olduğunu ifade eden Başkan Sarıalioğlu; “Trabzon'umuzun, Of'umuzun, Karadeniz'imizin ve Türkiye'mizin güzelliklerini paylaşmak için her zaman söylediğimiz gibi, "Bize Avrupa da Trabzon, bize Almanya da Trabzon, bize her yer Trabzon." demek için 24-28 Şubat tarihleri arasında Dortmund'da gerçekleşecek olan bu buluşmaya, tüm Oflu hemşerilerimizi davet ediyoruz. Gelin Dortmund'da Trabzon'u, gelin Dortmund'da Of'u, gelin Dortmund'da Türkiye'yi birlikte yaşayalım. Amacımız gurbetteki hemşerilerimize belediyemizi, ilçemizi, kültürümüzü ve değerlerimizi tanıtmak olacak. Of bir marka ve bu markanın daha geniş kitleler tarafından tanınması için çaba harcıyoruz. Bu tarz sosyal ve kültürel etkinlikle de bu tanıtıma katkı sağlayacağız” diye konuştu.

of-belediyesi-dortmunda-gidiyor2.jpg