Başkan Sarıalioğlu, tüm üreticilere hayırlı olsun

Başkan Sarıalioğlu, tüm üreticilere hayırlı olsun

2016 yılı yaş çay kampanyası, Çaykur Of Çamlı Çay Fabrikasında düzenlenen törenle açıldı.

Çaykur Of Çamlı Çay Fabrikası’nda düzenlenen törenle 2016 yaş çay sezonu açıldı.

Of Kaymakamı Eren Arslan, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Fabrika Müdürü Yaşar Çakıroğlu ve fabrika çalışanlarının katıldığı tören kurban kesimi ile başladı.

Törende konuşan Başkan Sarıalioğlu yaş çay kampanyasının tüm üreticilere hayırlı olmasını dileyerek; “İlçemizin en önemli gelir kaynaklarından biri olan çay sezonumuz açılıyor. Çay üreticilerimize ve sektör çalışanlarımıza hayırlı, bereketli ve bol kazançlı bir sezon diliyorum. Çaykur’umuz her yıl üreticilerimize yeni kolaylıklar sunuyor. Bunlardan bir tanesi de randevulu çay satma sistemi. İnşallah bu tür üreticilerimize kolaylıklar sunmaya devam edersiniz. Çay satımlarında zaman zaman sıkıntılar yaşanıyor. Burada birbirimize saygılı olursak inanıyorum ki tüm sorunlar ortadan kalkacak. En önemli görevlerimizden birisi kul hakkıdır. Birbirimizin hakkını kollamak zorundayız” dedi.

Kaymakam Arslan ise yaptığı açıklamada; “İnşallah kazasız belasız, kimsenin burnu kanamadan tamamladığımız bir sezon olur. Bölgemizin en büyük kurumlarından biri olan Çaykur, gerek teknik alt yapısı ve gerekse yetişmiş personeli ile ülkemizin ve dünyadaki en büyük çay üreticilerinden biridir. Tüm üreticilerimize hayırlı ve bereketli bir sezon diliyorum” ifadelerini kullandı.

Kurban kesiminin ardından fabrikaya getirilen yaş çay banta indirilerek dinlenme servisine gönderildi. Fabrika Müdürü Yaşar Çakıroğlu, alınan çayların gece vardiyasında üretime başlanacağını ifade etti.