Of Belediyesi'nden İlk Uluslararası Madalya

Of Belediyesi'nden İlk Uluslararası Madalya

Yeni Olimpik branş olan Karate’de Of Belediyesi’nden ilk uluslararası şampiyon Samet Saylam oldu.

Of Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübünün milli sporcusu Samet Saylam, Rize'de düzenlenen Karadeniz ve Hazar Ülkeleri Karate Şampiyonası'nda, yeni olimpik branş olan Karatede kategorisinde şampiyon oldu.

1 ALTIN 1 GÜMÜŞ 3 BRONZ

Rize’de düzenlenen 7 ülkeden yaklaşık 1250 sporcunun katılımları ile düzenlenen Karadeniz ve Hazar Ülkeleri Karate Şampiyonası'nda Of Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Karate Takımısporcuları 1 altın 1 gümüş 3 bronz madalya kazandılar.

Türkiye Karate Federasyonu Milli Takım sporcusu olarak çağrılan Ümit Erkek kategorisinde Samet Saylam 52 kilogram da şampiyon ve Yıldız Bayan kategorisinde Efna Korkmaz ise 47 kilogram da 3. olduklarını anımsatan Of Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Karate TakımıAntrenörü Salih Doğan, "Karadeniz ve Hazar Ülkeleri arasında yapılan Karate Şampiyonası çok büyük bir organizasyondu. Bu büyük organizasyonda Of Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Karate Takımı olarak sporcularımızla gurur duyduk. Milli sporcularımız muhteşem bir müsabaka çıkardılar, Oflular olarak bizlere büyük bir onur yaşattılar" dedi.

Alınan başarının tesadüf olmadığını belirtilen Doğan, “haftanın altı günü yapmış olduğumuz antrenmanların ve katılmış olduğumuz turnuvalarda sporcularımız elde etmiş oldukları tecrübeler sonucu başarımız artarak devam etmektedir. İnşallah bu başarı devam eder. Bizlere her daim destek olan velilerimize ve Of Belediye Başkanımız Salim Salih Sarıalioğlu’na teşekkür ediyorum.  Her şey gençlik için.  Durmak yok şampiyon olmaya devam inşallah” şeklinde konuştu.

DERECE YAPAN SPORCULAR

Ümit Erkek 2001 doğumlu 52 kg da Samet Saylam altın madalya

Yıldız Bayan 2006 doğumlu 35 kg da Efna Korkmaz bronz madalya

Ümit Bayan 2001 doğumlu 47 kg da Zeynep Yüksel Yaşar bronz madalya

Minik Erkek 2007 doğumlu 35 kg da Ensar Kınalıoğlu gümüş madalya

Minik Bayan 2007 doğumlu 25 kg da Zübeyde Doğan bronz madalya kazanan isimler oldu.