Of Kaymakamı Eyüp Fırat göreve başladı

Of Kaymakamı Eyüp Fırat göreve başladı

1 Aralık 2016 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanan kararname ile Of Kaymakamlığı görevine atanan Akçakale Kaymakamı Eyüp Fırat, Of’taki görevine başladı.

Of Kaymakamlığına atanan Akçakale Kaymakamı Eyüp Fırat, Of Kaymakamlığı görevine başladı.

Sabah saatlerinde Vali Yücel Yavuz’u makamında ziyaret eden Kaymakam Fırat, Cuma Öğleden sonra Of’a geldi.

Kaymakamlık önünde Daire Amirleri ve Kaymakamlık çalışanları tarafından karşılanan Fırat, Kaymakamlık Makamına çıkarak vatandaşların tebriklerini kabul etti.

OF’TA HİZMET VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu hayırlı olsun dileklerini iletirken, ilçe ile ilgili genel bilgileri Kaymakam Fırat’a aktardı. Of Belediyesi'nin çalışmalarıyla ilgili de bilgiler paylaşan Başkan Sarıalioğlu, "Biz Of Belediyesi olarak birçok önemli çalışmaya imza attık. Kaymakamlıkla birlikte yürüttüğümüz projelerimiz de var. Kaymakamlık ile el ele vererek vatandaşlarımız için çalışmaya devam edeceğiz. Of’un yarınının bugününden daha iyi olması için çalışıyoruz. Bundan sonraki dönemde sizlerle Of’ta hizmet vermeye devam edeceğiz. Bir kez daha Trabzon’a ve Of’a hoş geldiniz diyor, yeni görevinizde başarılar diliyorum" dedi.

OF’TA GÖREV YAPMAK BİZİM İÇİN ŞEREFTİR

Of gibi bir ilçede görev yapacak olması nedeniyle mutlu olduğunu ifade eden Kaymakam Fırat; “Her görev kutsaldır. Her ilçede görev yapmak bizim için önemlidir. Her bakanımızın memleketinde görev yapmak önemlidir. Ama İçişleri Bakanımızın memleketinde görev yapmak farklıdır. O nedenle sayın bakanımızın ilçesinde görev yapmak bizim için şereftir. İnşallah Of’umuza güzel hizmetler kazandıracağız” ifadelerini kullandı.

BAŞDANIŞMAN SARAL’DAN ZİYARET

Of Belediyesi Eski Başkanı, Eski Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Oktay Saral ve AK Parti Of İlçe Başkan Yardımcısı Erkan Öztürk de Kaymakam Fırat’ı makamında ziyaret ederek yeni görevinin hayırlı olmasını dilediler.

Eyüp Fırat Kimdir?

1980 yılında İstanbul'da doğan Fırat, aslen Malatyalıdır. İlköğretim ve lise öğrenimini Malatya'nın Doğanyol İlçesinde tamamlayan Fırat, 2003 yılında İstanbul Üniversitesi SBF Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. 2005 yılında Tekirdağ Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine giren Eyüp Fırat, bir yıl süreyle Londra'da yabancı dil eğitimi aldı. 04.04.2008 tarihinde Tefenni Kaymakamlığına, 30.07.2010 tarihinde Nurhak Kaymakamlığına, 7 Ağustos 2012 tarihinde ise Akçakale Kaymakamlığına atanan Fırat, 1 Aralık 2016 tarihinde yayınlanan kararname ile Of Kaymakamlığı görevine atandı. İyi derecede İngilizce bilen Kaymakam Eyüp Fırat evli ve iki kız çocuk babasıdır.