Oflular Suriyeli kardeşleri için yardıma koştu

Oflular Suriyeli kardeşleri için yardıma koştu

Of Kaymakamlığı ve Of Belediye Başkanlığı öncülüğünde başlatılan ve Of’taki sivil toplum kuruluşlarının destekleriyle toplanan bir TIR dolusu insani yardım Suriyeli mazlumlara ulaştırılmak üzere Of’tan dualarla uğurlandı.

Gazze, Filistin, Arakan, Bayırbucak ve Suriye’de yaşanan insanlık dramına sessiz kalmayan Of, bu kez de Halepli kardeşleri için yardıma koştu.

RESMİ VE SİVİL KURULUŞLARDAN ORTAK KAMPANYA

Of Kaymakamlığı ve Of Belediyesi öncülüğünde başlatılan; İHH, Memursen, Kızılay ve Diyanet Vakfı’nın Of Şubeleri ile diğer yardım kuruluşlarının destekleriyle Halep’te insanlı dışı uygulamalara maruz kalan Müslümanlar için düzenlenen yardım kampanyası ile gıda, battaniye ve kışlık giysilerden oluşan bir TIR dolusu insani yardım malzemesi toplandı.

Toplanan yardımlar İHH Trabzon Şube Başkanlığının öncülüğünde Hatay’da tampon bölgede kamplarda yaşayan Suriyeli ve Halepli Müslümanlara ulaştırılmak üzere Of’tan yola çıktı.

Of Belediyesi önünde düzenlenen uğurlama törenine Of Kaymakamı Eyüp Fırat, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Of Belediye Meclis üyeleri, Muhtarlar, Daire Amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

SOYDAŞLARIMIZ AYARDIM ETMEK GÖREVİMİZ

Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan törende konuşan Of Kaymakamı Eyüp Fırat; "Biz Myanmar’ı da, Arakan’ı da unutmadık, Halep’teki Müslüman kardeşlerimize de yardım elimizi uzattık. Biz büyük ve güçlü bir ülkeyiz. Dindaşlarımıza ve soydaşlarımıza yardım etmek bizlerin görevi. Of halkımıza yapmış olduğu bu güzel yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Allah dualarımızı ve yardımlarımızı kabul etsin. İnşallah yeryüzü barış ile buluşur da bir daha böyle yardımlar toplamak zorunda kalmayız. Biz her zaman mazlumun yanında olduk, olmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

MASUM COĞRAFYALARIN UMUDU OLACAĞIZ

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu ise yaptığı açıklamada; "Halep'teki insanlık dramına Of halkımız duyarsız kalmadı. Halep yakılıp yıkılırken bizlerinde yürekleri dağlandı. Hem bir komşu hem de Müslüman olarak Halep'teki kardeşlerimizin yanında olmak insani görevimiz. Of'umuz yardımseverler diyarıdır. Bu kampanyaya imkanları ölçüsünde katkı veren, mağdura yardım için gönül zenginliğini ortaya koyan herkese teşekkür ediyorum. Allah yardımlarınızı kabul etsin. Halep’teki kardeşlerimize yardımlarımız devam edecek. Yardımlaşmaya ihtiyaç duyulan her olayda vatandaşlarımızın yardımda bulunması, burada gönüllerin birleşmesinden ayrıca mutluluk duyuyorum. Burada gönüllerimizi birleştirerek yardım ihtiyacı olan neresi varsa oraya yardımcı oluyoruz. Allah mazluma yardım edeni hiçbir zaman yalnız bırakmaz ve mazlumların duasının ülkemiz ve milletimizle olduğuna inanıyorum. Bizler masum coğrafyaların umudu olmaktan geri durmayacağız. Bütün dünyanın sustuğu zulme rıza gösterdiği bir ortamda, Türkiye Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde mazlumların umudu oldu olmaya da devam edecek. Kampanyanın başladığı günden bu yana bu meydanda soğuk havada dahi yardımları toplayan arkadaşlarımıza ve tüm halkımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu.