Of'ta Okul kış sporlarında şampiyonlar ödüllendirildi

Of'ta Okul kış sporlarında şampiyonlar ödüllendirildi

Of İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen 3. Geleneksel Okul Kış Sporları yarışmalarında şampiyonlar ve dereceye giren 147 sporcu öğrenci düzenlenen törenle ödüllerini aldılar.

Of Kaymakamlığı ve Of Belediyesi öncülüğün İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından organize edilen 3. Geleneksel Okul Kış Sporlarının 2016-2017 Eğitim Öğretim yılı birinci dönem ödül töreni HMB Ulusoy ATL Spor Salonunda yapıldı.

Ödül Töreni, Kaymakam Fırat ve Belediye Başkanı Sarıalioğlu’nun yaptığı masa tenisi maçının ardından başladı.

Törende konuşan Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu; “Eğitimin her alanında olduğu gibi, sporun da her alanında Of'a yakışan, Of'un adını sadece Trabzon'da değil, ülkemizin değişik yerlerinde duyurmaya gayret eden ve bu uğurda gecesini gündüzüne katarak sizlerin gelişimine, eğitimine katkı sunan bütün öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Değerli yavrularımız, değerli gençler zaman çok çabuk geçiyor. Su gibi, seller gibi akıp gidiyor. Çok değil 35 yıl önce sizlerin oturduğu sıralardan bizlerde geçtik. İnanın bu kadar güzel mekanlar, sahalar ve sizlere sunulan imkanların bir çoğu yoktu. Bütün bu olumsuzluklara rağmen sporun içerisinde her zaman olmuş bir ağabeyiniz olarak size nasihatim şudur ki, spordan ömrünüzün sonuna kadar asla vazgeçmeyin. Bugün burada birçok dalda sporcu kardeşim var. Biz bunlarla yetinmeyeceğiz inşallah sizlerin gelişimine ve sizlerin hizmetine sunulmak üzere çok daha güzel düşüncelerimiz, çok daha büyük projelerimiz var. Bunlardan bir tanesi hemen yanı başımızda kapalı bir yarı olimpik yüzme havuzumuz olacak. Ben yürekten inanıyorum burada bulunan, bulunmayan çok değerli gençlerimizden olimpiyat şampiyonu çıkacak böyle temenni ediyorum. Birçok alanda olduğu gibi yüzme alanında da inşallah Of'umuzu çok güzel şekilde temsil edeceksiniz diyorum. Bundan sonraki eğitim-öğretim hayatınızda, spor hayatınızda sizlere büyük başarılar diliyorum. Sizlerden beklentilerimiz büyütür, sizlere güveniyorum. Allah her zaman yar ve yardımcınız olsun, Allah önünüzdeki bütün engelleri kaldırsın. Sabrınızı, azminizi ve gayretinizi artırsın diyorum. Sizleri çok seviyorum” ifadelerini kullandı.

Törende konuşan Of Kaymakamı Eyüp Fırat ise; “Sadece kendi ülkemizde değil, dünyada da Milli eğitim ve sporu birlikte düşüneceğiz. Trabzon gibi spor şehrinde yaşıyoruz. Birçok ilin futbol takımının bulunmadığı ikinci ligde Ofsporumuz var. Futbol kulübümüz var. Of gibi sporu seven şehirde zaten başkası düşünülemez. İlçemizdeki fiziki şartlar oldukça iyi. İnşallah daha da iyi olacak. Bizlere düşen görev bu spor şehrinde genç kardeşlerimizin spora olan ilgisini çeşitli alanlara yayarak en üst düzey başarılara imza atmalarını sağlamak olacaktır. Burada derece yapan tüm öğrencilerimizi kutluyorum” diye konuştu.

Dereceye giren öğrencilere Of Kaymakamı Eyüp Fırat, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Gençlik Hizmetleri İlçe Spor Müdürü Özcan Demirel, Of Teknoloji Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç.Dr. İrfan Acar, Ofspor Kulübü Başkanı Olcay Saral, Askerlik Şubesi Başkanı Mustafa Özberk ve Milli Eğitim Şube Müdürü Süleyman Bedir tarafından madalya ve ödülleri verildi.