Of'un yardımları Suriyelilere ulaştı

Of'un yardımları Suriyelilere ulaştı

Of Kaymakamlığı ve Of Belediyesi öncülüğünde düzenlenen yardım kampanyası kapsamında toplanan 1 TIR dolusu insani yardım Suriyelilere ulaştı.

Of Kaymakamlığı ve Of Belediyesi öncülüğünde Suriye ve Halep için düzenlenen ve Of’taki Sivil Toplum kuruluşlarının da destek verdiği yardım kampanyası kapsamında Of’tan 1 TIR dolusu insani yardım toplamıştı.

Yapılan dua ve düzenlenen törenle Of’tan yola çıkan yardım malzemesi, Hatay’ın Reyhanlı İlçesi’nde bulunan tampon bölgeye gönderildi.

İHH aracılığı ile bölgeye gönderilen yardımlar, Suriye sınırında yardıma muhtaç insanlara ulaştırıldı.

Yaklaşık bin kişinin yardım kampanyasına katkıda bulunduğunu ifade eden Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu; “Of halkımız her daim olduğu gibi yine üzerine düşen görevi fazlasıyla yapmıştır. Kampanyaya destek olan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Yardımlarımızı İHH Trabzon Şubesi aracılığı ile Reyhanlı’ya ulaştırdık. Mazlum coğrafyaların insanlarına bir nebze olsun katkı sağlayabildiysek ne mutlu bizlere. Peygamberimiz “Hayra vesile olan hayrı yapmış gibidir” buyuruyor. Bu kampanyada katkısı bulunan ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.