Of Belediyesi'nden okullarda kar temizliği mücadelesi

Of Belediyesi'nden okullarda kar temizliği mücadelesi

Of Belediyesi, 2016-2017 eğitim yılının ikinci dönemi öncesinde okul bahçelerini temizledi.

Of Belediyesi, Of İlçe genelinde okulların giriş ve bahçelerini yoğun kardan temizledi.

Of Belediye'sinin günler öncesinden başlattığı kış hazırlıkları için Fen İşleri Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü başta olmak üzere tüm müdürlükler seferber oldu. Belediye ekipleri ilçe genelinde yolların açık kalması, vatandaşların ve sürücülerin mağdur olmamaları için karla mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürdü.

OKUL BAHÇELERİNDE KAR SEFERBERLİĞİ

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu'nun talimatıyla karla kaplanan okul bahçelerinin temizlenmesi için ise Of Belediyesi ekipleri harekete geçti. Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı kar temizleme ekipleri, 2016-2017 eğitim yılının ikinci dönemi 6 Şubat Pazartesi günü başlayacak olması nedeniyle öğretmen ve öğrencilerin güçlük yaşamaması için okul bahçelerini kardan arındırdı. İş makineleri ile yapılan çalışmada okul bahçeleri öğrencilerin kullanımına hazır hale getirildi. Belediye ekipleri, ayrıca eğitimde aksama yaşanmaması ve öğrenci servislerinin güzergahlarda seyrini kolaylaştırmak için de okul yollarında tedbir aldı. Ekipler yolları bir yandan karlardan temizlerken, diğer yandan da buzlanmaya karşı tuzlama çalışması gerçekleştirdi.

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu açıklama yaparak şunları söyledi: "İlçemizde etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkilemiş olmasına rağmen Belediye ekiplerimiz tarafından ulaşım sağlanmış ve ilçe merkezinde temizleme çalışması yapılmıştı. 2016-2017 eğitim-öğretim yılı ikinci dönem öncesinde ilçe genelinde tüm okullarımızın bahçesinde ve çevresinde temizleme çalışması yaparak eğitime ve öğretime hazır hale getirildi. Biz de ikinci dönem eğitim-öğretim öncesi tüm öğrencilerimize ve öğretmenlerimize başarılar diliyoruz" dedi.

MİLLİ EĞİTİMDEN BELEDİYEYE TEŞEKKÜR

Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu ise, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, okulların bahçelerindeki karların temizlenmek suretiyle eğitim kurumlarının eğitim öğretime tekrar hazırlanmasına katkı sağlayan Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu nezdinde tüm Belediye çalışanlarına teşekkür etti.