Of Belediyesi Karla Mücadele Ekipleri Teyakkuzda

Of Belediyesi Karla Mücadele Ekipleri Teyakkuzda

Of Belediyesi karla mücadele ekipleri, sabah saatlerinde bastıran ve giderek etkisini arttıran kar yağışının olumsuz etkilerini hafifletmek amacıyla hummalı bir şekilde çalışıyor.

Meteoroloji’den gelen veriler doğrultusunda gece saatlerinden itibaren teyakkuza geçen ekipler, karın yere ilk düştüğü andan itibaren yol açma, küreme ve tuzlama çalışmalarına başladı.

Of ilçesinde bu yıl adeta kar savaşı yaşanıyor. Önceki yılların aksine bu yıl mevsim normallerinin üzerinde kar yağışı alan ilçede, Of Belediyesi ekipleri durmak bilmeden çalışırken, Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu ise, çalışmaları yakından takip ediyor. Başkan Sarıalioğlu, "Bu yıl çok çetin bir kış mevsimi geçiriyoruz. Buna rağmen bile ilçe halkımızı rahat ettirmek için elimizden geleni yapıyoruz" dedi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Başkan Sarıalioğlu, öncelikle ana yollarda ulaşımın aksamaması için yol açma, küreme ve tuzlama çalışmalarının hava şartları normale dönene kadar aralıksız devam edeceği ifade etti, şu anda ana arterlerin yanı sıra ilçe genelindeki tüm mahalle yollarının da ulaşıma açık olduğu belirtildi. Sarıalioğlu, "İlçemizi etkisi altına alan kar yağışıyla birlikte tüm makina parkımızı mahallelerimize yönlendirdik. Vatandaşlarımızın sıkıntı yaşamaması adına ekiplerimizle 7/24 çalışmalarımız sürüyor. Belediyemiz, Trabzon Büyükşehir Belediyemiz ve Karayolların ekiplerininde destekleriyle birlikte yüksek kesimdeki önem arz eden konumlarda makinalarımız çalışıyor. 68 mahallemize hizmet vermek için akşam ve sabahın erken saatlerinde karla mücadele çalışmalarımız devam ediyor. Herhangi bir aksaklık yaşanmaması adına çalışmalarımız devam edecektir. Vatandaşlarımızdan ricamız gerekmedikçe araçlarını kullanmamalarıdır" şeklinde konuştu.