Of’un Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 99. Yıl Dönümü Programı

Of’un Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 99. Yıl Dönümü Programı

Of’un düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümü dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

Of’un düşman işgalinden kurtuluşunun 99'inci yıldönümü nedeniyle düzenlenecek olan etkinlik programı tamamlandı.

Of Kaymakamlığı ve Of Belediye Başkanlığı tarafından ortaklaşa düzenlenecek olan etkinlikler, 28 Şubat Salı günü Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu önündeki Atatürk Anıtı'na saat 10.00'da çelenklerin sunulması ile başlayacak. Çelenklerin sunulmasının ardından Atatürk ve ebediyete intikal eden aziz şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunulacak ve İstiklal Marşı okunacak.

Buradaki törenin ardından Of Belediyesi Konferans Salonunda, Miktad Sarıalioğlu Ortaokulunun hazırladığı kurutuluş töreni düzenlenecek.

Kutlama törenleri kapsamında akşam saatlerinde Kurtuluş ve Şehitlere Saygı Yürüyüşü yapılacak. Fener alayı ile gerçekleştirilecek olan yürüyüş, mehter takımı eşliğinde Atatürk Bulvarı’ndan başlayarak Of Belediye Başkanlığı önünde devam edecek. Of Çarşıbaşı Büyük Camiinde yatsı namazına müteakiben Mevlid-i Şerif / Kuran-ı Kerim tilaveti ile program son bulacak.

BAŞKAN SARIALİOĞLU, HAYDİ OF KURTULUŞ COŞKUSUNA

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Of’un düşman işgalinden kurtuluşunun 99'inci yıldönümü etkinliğine tüm Ofluların davetli olduğu belirterek, "Bilindiği üzere 28 Şubat Of'umuzun düşman işgalinden kurtuluş günü. Of'un düşman işgalinden kurtuluşu dolayısıyla tüm şehitlerimizi ve bu kurtuluşta emeği geçen tüm büyüklerimizi minnet, rahmet ve şükranla anıyoruz. Her yıl geleneksel olarak belediyemiz tarafından Of'un Kurtuluşu ile alakalı bazı etkinlikler yapılıyor. Biz geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da Of'un Kurtuluş etkinliklerinin coşkulu ve dolu dolu geçmesini arzu ediyoruz. Düşman işgalinden kurtuluşumuzun 99'uncu yılını kutlayacağımız bu günlerde, aslında yeni bir kurtuluşa imza attığımızı da unutmamak lazım. Ülkemiz hassas bir süreçten geçiyor. Özellikle 15 Temmuz ve sonrasında Türkiye'yi bölmeye, birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışanlara karşı millet olarak karşı koyarak tarihe altın harflerle yazılacak yeni bir mücadeleye imza attığımızı belirtmek istiyorum. Asker üniforması altına saklanarak Türk milletini yıldırmaya çalışan, milletin topunu tüfeğini millete doğrultan teröristlere karşı bu dik duruşumuz, ülkemizde yeni bir şahlanışa vesile oldu. Bölüp parçalamak için oynanan oyunlar; aziz milletimizi yekvücut haline getirerek Türk milletinin yeni bir kurtuluş destanına imza atmasını sağladı. 99 yıl önce aziz atalarımızın kanları canları pahasına verdikleri kutsal kurtuluş mücadeleleri neticesinde düşman işgalinden kurtardıkları bu güzel ilçemizin kurtuluş etkinliklerinde 28 Şubat Salı (yarın) tüm Oflu hemşerilerimizle beraber olmak, mutluluğumuzu paylaşmak istiyoruz. Şirin ilçemiz Of'umuzun Kurtuluş Bayramına tüm halkımız davetlidir" dedi.