Of Milli Eğitim'den Necip Fazıl Kısakürek anısına şiir gecesi

Of Milli Eğitim'den Necip Fazıl Kısakürek anısına şiir gecesi

Necip Fazıl Kısakürek’in 34.ölüm yıl dönümü nedeniyle düzenlenen “Şiir Gecesi”nde öğrencilerin okuduğu birbirinden güzel şiirler beğeni ile dinlendi.

Of İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Şair Necip Fazıl Kısakürek’in 34. ölüm yıl dönümü nedeniyle “Şiir Gecesi” düzenlendi.

Of Sahil Günbatımı Kültür Merkezinde düzenlenen 3.Geleneksel şiir gecesinde Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün “Mızraptan Mısra’ya Anadolu” projesinde yer alan şiirlerden oluşan şiir dinletisi sunuldu.

Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu yaptı.

Üstadın adı gibi Necip bir gençlik yetiştirmek istiyoruz diyen Kabahasanoğlu; “Bizler milli ve manevi değerlerine bağlı, inancı ve idealleri uğruna fedakârlık yapacak, tarihi ve kültürü ile barışık geçmişten geleceğe köprü kuran ve idealleri olan bir gençlik istiyoruz. Aklını kiraya vermeyen, ben değil biz diyebilen, sorunlu değil sorumlu, kusursuz değil kusurlarını bilen bir gençlik istiyoruz” dedi.

Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahsanoğlu'na teşekkür eden Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, "Kaymakamlığımız ve Belediyemizin düzenlediği 3. Geleneksel şiir gecesinde genç arkadaşlarımızın büyük emekleri ile hazırladıkları şiir dinletilerinde bir araya geldik. Böylesine anlamlı ve duygulu geceyi bizlere yaşattığı için İlçe Milli Eğitim Müdürümüze teşekkür ediyor. Değerli gençlerimizi dinledikten sonra gözlerindeki pırıl pırıl nuru gördükten sonra umutlarım, ümitlerim her şeyim katmerlendi bu akşam. Bu gecemizi onurlandıran şiirleri ile bizleri duygulandıran Şair-Yazar Oflu hemşehrimiz Cevdet Karal kardeşime şükranlarımı sunuyor. Emeği geçen başta okul idarecilerine, öğretmenlerimize ve öğrencilerimizin değerli annelerine ve babalarına da ayrı ayrı teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Programda öğrenciler tek tek şiirlerini okudu. Şiir okuyan öğrenciler Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu tarafından altınla ödüllendirildi.

Programın son bölümünde Of’un yetiştirdiği önemli değerlerden biri olan Şair Cevdet Karal, davetlilere şiir hakkında bilgiler verdi.

Programa Başkan Sarıalioğlu, İşadamı Köksal Holoğlu, Şair Cevdet Karal, İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.