15 Temmuz etkinlikleri Resim Sergisiyle başladı

15 Temmuz etkinlikleri Resim Sergisiyle başladı

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Of’ta yapılacak program Atatürk Bulvarı’nda düzenlenen Resim Sergisi ile açıldı.

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında ülke genelinde olduğu gibi Of’ta da çok sayıda etkinlik yapılıyor.

11 Temmuz Salı günü Of Çarşıbaşı Camii’nde okunan Hatmi Şerif programı ve Şehit ve Gazi aileleri ziyareti ile başlamıştı.

Etkinlikler, kapsamında Of Belediyesi öncülüğünde Atatürk Bulvarı’nda bir resim sergisi açıldı.

Sergide 15 Temmuz Gecesi Ankara ve İstanbul’da yaşanan darbe girişimlerinde gerçekleşen olayların resimleri sahnelendi.

Program İsmail Küçükakyüz Hocanın Kur’a-ı Kerim tilaveti ve şehitler için yaptığı dua ile başlarken programda Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu ile Of Kaymakamı Eyüp Fırat birer konuşma yaptılar.

Başkan Sarıalioğlu sergideki fotoğrafları tek tek inceleyerek, “15 Temmuz unutulmaması gereken tarihi bir destandır” dedi.

Sarıalioğlu, “Türk halkına, demokrasimize ve cumhuriyetimize karşı yapılan bir darbe girişimiyle karşı karşıya kaldık. Allah’a şükürler olsun ki bu darbe girişimi sonuçsuz kaldı. Artık geleceğe daha sağlam basmalı ve bakmalıyız. Ben tekrardan yaşanan darbe girişiminde mermilere karşı göğsünü siper eden şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından açılan resim sergisi gezilirken Etkinlik çerçevesinde bir de 15 Temmuz Anı Defteri hazırlandı.

Of Kaymakamı Eyüp Fırat ve Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu da vatandaşlarla birlikte anı defterine 15 Temmuz ile ilgili düşüncelerini paylaştılar.