Başkan Sarıalioğlu’nun 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı

Başkan Sarıalioğlu’nun 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, 2017-2018 eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu mesajında şu sözlere yer verdi;

"Sevgili öğrenciler, Değerli öğretmenler, anne ve babalar uzun bir tatilin ardından yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamanın heyecanını yaşıyoruz. 2017-2018 eğitim-öğretim yılının huzur dolu, hoşgörü, sevgi ve dayanışma içerisinde geçirilmesi en büyük arzumuz.

Geleceğimizin teminatı siz sevgili öğrencilerimizin, okullarda aldığı eğitim ve bilgi ışığında ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkaracaklarına inanıyoruz. Ülkemizin, ekonomi, bilim, sanayi, kültür, spor ve sosyal alanda dünyada adından söz ettirmesi siz öğrenciler, sizleri yetiştiren öğretmen ve anne babalarımız sayesinde olacaktır.

Başarılarıyla eğitimde marka kent olan ilçemiz, yeni eğitim öğretim yılında da, öğretmenlerimizin rehberliğinde öğrencilerimizin gösterecekleri gayretler ile yeni başarılara imza atarak, eğitim kenti olarak adını üst sıralarda söz ettirmeye devam edecektir.

Bizlerin yeni öğretim yılında bu başarıları yakalamanın yanında en büyük amacımız, öğrencilerimizin ailesine, vatanına ve bayrağına bağlı, milli, manevi ve insani değerleri benimseyen, devletine karşı sorumluluklarını ve görevlerini bilen çağın gerekli bilgi ve donanımına sahip bireyler olarak yetişmeleridir.

Bu duygu ve düşüncelerle sevgili öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve velilerimizin 18 Eylül’de başlayacak olan yeni eğitim öğretim yılını ve İlköğretim haftasını kutluyor başarılı bir yıl diliyorum" diye ifade etti.