Başkan Sarıalioğlu’nun Gaziler Günü Mesajı

Başkan Sarıalioğlu’nun Gaziler Günü Mesajı

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Sarıalioğlu mesajında, milletimiz için şehitlik ve gaziliğin vatan sevgisini, özgürlük ve bağımsızlığı, milli ve manevi değerleri her şeyden üstün tutan en kutsal makamlar olduğunu kaydetti.

Şehitlik ve gaziliğin tarih boyunca milletimizi ayakta tutan manevi bir güç kaynağı olduğunu belirten Başkan Sarıalioğlu, “Bu cennet vatan bizlere şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetidir. Onların gösterdiği fedakarlıklar sayesinde huzur içinde yaşıyor, geleceğe güvenle bakabiliyoruz” dedi.

Başkan Sarıalioğlu mesajına şöyle devam etti: “Milletleri millet yapan, onlara hayat veren, ayakta tutan değerler vardır. Gazilik ve şehitlik de, milletimizin tarihinde bin yılı aşkın geçmişi olan iki kutsal ve kardeş kavramdır. Şehitlerimiz ve gazilerimiz vatan sevgisinin sembolleri olarak milletimizin kalbinde her zaman çok özel bir yere sahip olmuştur.

ŞEHİT VE GAZİLERİMİZİN EMANETİ

Bizler böyle kutsal bir payeye erişen, minnet borçlu olduğumuz gazilerimizin daha iyi bir hayat sürmeleri için elimizden gelen çabayı sarf edeceğiz. Şehit ve gazilerimizin emaneti olan bu kutsal vatana kararlılıkla sahip çıkacağız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Mareşal Rütbesi ve Gazi unvanı verilmesinin yıldönümü olan bu özel ve anlamlı günde Gaziler Gününü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi ve hayatını kaybetmiş gazilerimizi rahmetle anıyor, tüm gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.”